Z przyjemnością przystąpiliśmy do realizacji projektu ESA NASK "Mierzymy się ze smogiem", który realizujemy od początku roku. Projekt dotyczy problematyki smogu. Wiemy, że czyste powietrze to nie tylko nasza odpowiedzialność, ale również kluczowa szansa na zdrowszą przyszłość dla nas wszystkich.
To najlepsza okazja do szerzenia wiedzy i edukacji społeczeństwa, o konieczności troski o jakość powietrza, które codziennie wdychamy. Chcemy inspirować i mobilizować młodych ludzi do aktywnego działania na rzecz czystego powietrza.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to inicjatywa edukacyjno-informacyjna realizowana przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS). W ramach tego projektu uczniowie i nauczyciele z ponad 1700 szkół i przedszkoli podejmują działania na rzecz ochrony czystego powietrza, jednocześnie rozwijając swoje kompetencje cyfrowe.
Cieszymy się, że możemy być częścią tej ważnej inicjatywy, która nie tylko edukuje, ale także inspiruje do realnych działań na rzecz poprawy jakości naszego życia i środowiska. Dzięki ESA mamy szansę wspólnie budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich.
Nauczyciele zaangażowani w projekt:
mgr Cezary Jabłoński
mgr Anna Waszak