Strefa Rodzica

Drogi Rodzicu, Tutaj znajdziesz różnego rodzaju dokumenty oraz informacje związane z nauką Twojego dziecka w naszej szkole.

Za życiem

Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

Interdyscyplinarne wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Zajęcia specjalistyczne

Bogata oferta zajęć specjalistycznych prowadzonych w naszej szkole. Ciągle rozwijamy się dalej! Zapraszamy!

Oferta edukacyjna

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Branżowa Szkoła I Stopnia, Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

Stołówka szkolna
Smacznego!

Wniosek o wydanie informacji
o dziecku/uczniu

Wypożyczalnia rowerów
trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Zakładowy Fundusz
Świadczeń Socjalnych

W dniach 25 i 28 maja uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w ramach „Zielonej Szkoły” w Goreniu Dużym. Głównym celem wyprawy było zdobywanie wiedzy w praktyce, w tym budowanie świadomości ekologicznej i uczenie się odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Również ważna była integracja zespołów klasowych, rozwijanie samodzielności oraz aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tradycyjnych rzemiosłach oraz sprawdzić się w roli prawdziwych odkrywców. Podczas warsztatów rękodzielniczych i kulinarnych uczniowie własnoręcznie wyrabiali i piekli bułeczki, tworzyli unikalne, zapachowe świece oraz przelewali swoją kreatywność na drewno, malując autorskie kompozycje na drewnianych deseczkach. Kolejnym punktem programu były zajęcia techniczne, w trakcie których uczniowie z wielkim zapałem i precyzją własnoręcznie skręcali drewniane budki lęgowe dla ptaków. Ogromną atrakcją były także leśne zajęcia survivalowe. Pod okiem instruktora uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu orientacji w terenie i technik przetrwania w warunkach naturalnych. Czas wolny wypełniły uczniom pełne radości gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz szaleństwa na placu zabaw. Ogromną atrakcją okazała się również wizyta w mini zoo, gdzie uczniowie mogli obserwować zwierzęta i poznać ich zwyczaje. Mnóstwo radości sprawiła uczniom przejażdżka „zieloną kolejką”, podczas której uczniowie odkrywali piękno okolicznych terenów. Dopełnieniem intensywnego dnia był wspólny obiad, zwieńczony pysznym deserem. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni, z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi niezapomnianych wspomnień. Realizacja tak bogatego i wszechstronnego programu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta.

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.