Miniony tydzień upłynął w szkole pod hasłem obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Jest to coroczne święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu, po raz pierwszy było obchodzone 12-16 marca w 1996 r. w Stanach Zjednoczonych.
Aby przypominać wszystkim o tym wydarzeniu - pojawiła się tablica, której celem było także upowszechnienie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz mechanizmach działania tych skomplikowanych struktur.
Nasi uczniowie przez cały tydzień pozytywnie stymulowali swoje mózgi, by mobilizować ich poznawcze funkcje do pracy.
W Szkole Podstawowej psycholożki przeprowadzały w klasach zajęcia usprawniające funkcjonowanie mózgów, a konkretnie: skupienie uwagi, pamięć, kojarzenie i selekcjonowanie informacji, analizowanie oraz logiczne myślenie.
W Branżowej Szkole I Stopnia i Szkole Przysposabiającej do Pracy młodzież przygotowała plakaty tematyczne, które pojawiły się na drzwiach sal lekcyjnych. Natomiast we wtorek odbył się z inicjatywy pedagożki i psycholożki dzień z grami planszowymi, w szczególności z ulubioną planszówką naszych uczniów: SpyGuy. Nie od dziś przecież wiadomo, że granie w gry planszowe to doskonały trening mózgu.
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.