W dniu 09.05.2024 r. uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Marzeną Kuczewską wybrali się pociągiem na jednodniową wycieczkę do średniowiecznego, legendarnego miasta Mikołaja Kopernika - Torunia. W czasie pobytu uczniowie zwiedzali Stare Miasto. Odwiedzili pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę z grającym na skrzypcach flisakiem, osiołka, na którym kiedyś sadzano krnąbrnych, toruńskich żołnierzy oraz pomnik Psa Filusia, który był własnością profesora Filutka. Dużą atrakcją na naszej wycieczce okazało się Żywe Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym podczas warsztatów uczniowie własnoręcznie wykonywali piękną pamiątkę i mogli zabrać ją do domu. Kolejną atrakcją był seans w Planetarium pt. "Cudowna podróż", który zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Po tych atrakcjach dzieci udały się na posiłek do McDonald's i na lody. Uczniowie nie zapomnieli również kupić pamiątek. Była to kolejna ciekawa wycieczka.