Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Wirtualne Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

LOKOMOTYWA - DZIEŃ DZIECKA 2020

Kocham Cię Mamo...

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Selfie z Flagą M

Pandemia

Nasi szkolni felinoterapeuci online ;)

Nauka zdalna - prace naszych uczniów

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2761191

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

"Jesteśmy siłaczami" nowy projekt w naszej szkole

Fundacja „Anwil dla Włocławka” po raz kolejny dofinansowuje projekt naszej szkoły po hasłem „JESTEŚMY SIŁACZAMI” w ramach programu grantowego „Budujemy mosty”. Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół nr 3 we Włocławku otrzymał fundusze na zakup sprzętu sportowego, który zasili naszą nowo wybudowaną siłownię. Ze sprzętu będą korzystali wszyscy uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego. Ponadto wykorzystując w/w sprzęt, w ramach grantu pt. „JESTEŚMY SIŁACZAMI”, będziemy prowadzić cykl zajęć dla naszych uczniów i ich bliskich. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz rehabilitantów, w terminie od października 2020 do lutego 2021. Szczegóły spotkań zostaną ustalone i przekazane zainteresowanym. Wszyscy chętni uczniowie i ich rodziny prosimy o kontakt z panem Tomaszem Bugdałem, panem Łukaszem Krutilem oraz panią Magdaleną Dębowską. Liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy zainteresowanych.

Sierpniowe warsztaty Rehabilitacji 25plus

Sierpniowymi warsztatami aktywizującymi Rehabilitacja 25plus zakończyła realizację Programu w roku szkolnym 2019/2020. Uczestnicy podczas pobytu w Specjalistycznym Ośrodku AbAk w Grudziądzu, w ramach wsparcia korzystali z różnych zajęć i rehabilitacji. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość zastosowania, podtrzymywania lub utrwalania nabytych umiejętności. W pierwszym roku realizacji Programu Rehabilitacja 25plus w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku wzięło udział 7 uczestników.

Czytaj więcej...

Zebrania z Rodzicami

Wizyta studyjna w Szkole Podstawowej Spinaker

Pod koniec sierpnia br pierwsza grupa nauczycieli wzięła udział w wizycie studyjnej w Szkole Podstawowej Spinaker w Grudziądzkim Centrum Edukacji AbAk  w Grudziądzu.  Podczas pobytu nauczyciele mogli się zapoznać ze specyfiką i wyposażeniem Ośrodka, obserwować zajęcia specjalistyczne oraz zastosowanie specjalistycznego sprzętu w praktyce. Wizyta jest uzupełnieniem wcześniej  realizowanych szkoleń, sprawdzeniem kompetencji alternatywnych metod komunikacji nabytych w czasie szkoleń w ramach projektu. Obecnie prowadzony jest nabór na kolejne wizyty studyjne dla rodziców i dzieci oraz nauczycieli. 

Organizacja Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Zamieszczamy plan organizacji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2020/21.

Będą to spotkania z wychowawcami.
Dla bezpieczeństwa zmieniamy decyzję i prosimy o przybycie do szkoły w zakryciu ust i nosa (oprócz przedszkola, klas 1-4, 5b, 6b, 6c, 7b, 7cA, 7d, 8b, 8cA, 8dA, 8e i szkoły SPP), które będzie można zdjąć po zajęciu miejsca w sali lekcyjnej.

Pamiętajcie o zdezynfekowaniu rąk przy wejściu do szkoły!

Uwaga! Rodzice, w dniu rozpoczęcia roku będą mogli wejść wraz z dzieckiem na teren szkoły tylko w wyjątkowych sytuacjach zakrywając usta i nos.


Pod tym linkiem znajdują się szczegółowe przydziały dla każdej klasy na dzień jutrzejszy >> Kliknij tu <<

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! 
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego 2020/21 i sytuacją epidemiczną w kraju, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku zwraca się z prośbą, aby w ostatnich dniach wakacji podjąć działania w celu bezpiecznego powrotu uczniów do szkoły oraz zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 poprzez ograniczenie wyjazdów i kontaktów społecznych.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się tradycyjnie 1 września 2020 roku.

Będą to spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.
  9.00 – przedszkole, klasy I i VIII SP, I BSIS i I SPP
  10.00 – klasy II, IV i V SP, II BSIS i II SPP
  11.00 – klasy III, VI i VII SP, III BSIS i III SPP
Wejście bramą przy przedszkolu – dzieci z przedszkola, młodzież BSIS i SPP
Wejście główne – uczniowie SP
Po wejściu do szkoły pamiętajcie o dezynfekcji rąk!
UWAGA! Rodzice mogą wejść wraz z dzieckiem na teren szkoły tylko w wyjątkowych sytuacjach zakrywając usta i nos.  
Do zobaczenia! 

  • 111
  • 112

Wyjazdowe warsztaty Rehabilitacja 25plus

W lipcu  odbyły się warsztaty wyjazdowe dla uczestników pilotażowego programu Rehabilitacja 25plus, w Ośrodku Edukacyjnym ABAK w Grudziądzu, finansowanego ze środków PFRON. Osoby brały udział  zgodnie z planem w różnych zajęciach terapeutycznych. Był też czas na wspólną integrację. Kolejne  warsztaty odbędą się już w sierpniu br.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna w Stowarzyszeniu Spinaker

W dniu 10 lipca rozpoczęła się 4 -dniowa wizyta studyjna w ramach projektu „Bez słów – wspieramy komunikację osób niemówiących w OSI Włocławek”. W wizycie wzięło udział 15 rodziców i 15 dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Włocławka, z trzech szkół objętych projektem. Rodzice i dzieci wzięli udział w wykładach, warsztatach, terapiach indywidualnych i konsultacjach np. w warsztatach „Terapia cząstkowo – mózgowa. Masaż Sjhantala”, a dzieci oprócz takich terapii indywidualnych jak: logopedia, rehabilitacja ruchowa, terapia, fizykoterapia, integracja sensoryczna, terapia widzenia, AAC, brały udział w zajęciach grupowych z sensoplastyki pn. „W krainie fantazji” i integracji sensorycznej pn. „Po górach i dolinach". Największą radość dzieciom sprawiały alpaki, papugi oraz zabawy integracyjne. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie – 10.2.2 Kształcenie ogólne. 

Zobacz zdjęcia z wizyty...

Projekt "Bez słów"

W ramach projektu pt. " Bez słów - wspieramy komunikacje osób niemówiących w OSI Włocławek", za zgodą Urzędu Marszałkowskiego, zostało zrealizowane w formie zdalnej zadanie "Superwizje /obserwator w ramach szkolenia z zakresu efektywności porozumiewania się dzieci niemówiących z użyciem narzędzia "sprawdź jak się porozumiewam"- alternatywne sposoby porozumienia się dzieci niepełnosprawnych". Szkoleniem objęto grupę i wytypowanych pięciu nauczycieli ze szkół objętych projektem: Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 20 i z Zespołu Szkół nr 3 z Włocławka. Na ostatnim spotkaniu podsumowano szkolenie z projektu, którego ostatni etap odbywał się w formie zdalnej. Pani dr Magdalena Grycman przeprowadziła cykl szkoleń dla grupy nauczycieli z trzech szkół, a nastepnie dla wybranej piątki serie zajęć superwizyjnych. Projekt „Bez słów – wspieramy komunikację osób niemówiących w OSI Włocławek” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie – 10.2.2 Kształcenie ogólne.

Prezent od naszego Absolwenta

W zakończenie roku spotkała nas jakże miła niespodzianka. Absolwent Damian Olszewski podarował nam wykonany przez siebie portret naszej patronki Marii Grzegorzewskiej. Wykonał go za pomocą pirografu – metodą wypalania w drewnie. Dziękujemy Damianowi i życzymy dalszej realizacji swojej pasji.

  • portret_damian

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020!

Kochani!

Wakacje stały się faktem! Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Było to nietypowe, ale historyczne wydarzenie w życiu każdego z nas! Poniżej pamiątka tego faktu! Z życzeniami ciepłych, słonecznych i bezpiecznych wakacji 2020! 

Czytaj więcej...

Wirtualne Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za zakończony.
Żegnamy go inaczej, bo wirtualnie.
Uważajcie na siebie w czasie wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!