Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - zapraszamy do filmiku prezentującego rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy społeczeństwo niezależnie od narodowości, wyznania, wieku czy innych kategorii różnicujących. Ze względu na pandemię tegorocznego Dnia Ziemi także nie będziemy obchodzić wspólnie, ale ponownie mamy ten sam cel: mobilizujemy się i podejmujemy znaczące działania w celu ochrony środowiska. Doceniany jest każdy nawet najdrobniejszy gest. Uczniowie naszej szkoły propagują właściwe postawy ekologiczne. Prosimy zobaczyć ich zaangażowanie :) Dzień Ziemi w SP zorganizowały: Elżbieta Lewandowska, Agata Skonieczna, Magdalena Jakubowska.

Wspólna zabawa dzieciDzisiaj bawiliśmy się w małych Ogrodników. Pod kierunkiem Pani Joanny Fydryszewskiej z WCEE wykonywaliśmy zadania związane ze zmianami krajobrazu w 4 porach roku. Zgodnie z możliwościami WIOSNY sialiśmy nasionka owsa. Będziemy postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji roślin i obserwować ich wzrost.

W marcu klasa 1/2 a Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Marzeną Kuczewską przystąpiła do konkursu „Uczniowskie ekonawyki”, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia w Warszawie. W konkursie są przewidziane nagrody. Nagrodą I Stopnia jest nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł oraz Nagroda II Stopnia – zestaw upominkowy. Zadaniem konkursowym było przygotowanie i realizacja szkolnej kampanii promującej wybrane ekonawyki. Z uwagi na małą ilość uczniów w klasie 1/2 a do przeprowadzenia kampanii Marzena Kuczewska zaprosiła dzieci z innych klas 1-3. Kampania promocyjna przebiegała na miarę możliwości psychofizycznych naszych uczniów.

W miesiącu marcu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Nasze uczniowskie ekonawyki”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej. W holu szkoły zorganizowano wystawę prac. Dzięki konkursowi uczniowie poszerzyli wiedzę na temat  proekologicznych  zachowań oraz  utrwalili dobre nawyki. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony za udział w konkursie, ale z uwagi na zdalne nauczanie, upominki zostaną wręczone dopiero, gdy uczniowie wrócą do szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były: Marzena Kuczewska i Joanna Molenda.