×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

11 listopada - Akademia szkolna

Ślubowanie klas pierwszych BSIS i SPP

Dzień Edukacji Narodowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Statystyki

Odsłon artykułów:
2178562

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Jedz owoce, a będziesz miał wielkie moce!

Jesień, jesień,jesień... a ogrodnicy nadal dbają o swoich kolegów i dostarczają im dawkę jesiennych witamin. Gruszka to źródło jodu, boru, a także witamin A, B1, B2, B6, C i PP. JEDZ OWOCE, A BĘDZIESZ MIAŁ WIELKIE MOCE!

Czytaj więcej...

Który rogalik najsmaczniejszy?

Dnia 4 i 5 listopada na dziale cukierniczym odbył się konkurs zawodowy pod hasłem „Najsmaczniejsze rogale”, do którego przystąpili wszyscy cukiernicy: z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia. Konkurs nawiązywał tematycznie do listopadowej tradycji spożywania rogali. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do rywalizacji, ich zadaniem było sporządzenie ciasta krucho – drożdżowego, rozwałkowanie ciasta, wycięcie form,

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych BSIS i SPP

Dzień 16 października był wyjątkowy dla klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Odbyło się bowiem uroczyste przyjęcie tych uczniów do naszej szkolnej społeczności czyli ślubowanie klas pierwszych. W obecności dyrekcji szkoły wychowawców oraz rodziców pierwszoklasiści składali przyrzeczenie przy Sztandarze Szkolnym. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich młodszych kolegów niespodziankę:

Czytaj więcej...

Jedz owoce, a będziesz miał super moce!

Jesień to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje i przeziębienia. Dlatego też grupa ogrodników z Branżowej Szkoły I stopnia postanowiła przypomnieć o witaminach zawartych w sezonowych owocach. Tym razem w roli głównej wystąpiło jabłko. Jest to owoc najchętniej wybierany przez Polaków. I bardzo dobrze, ponieważ z punktu widzenia naszego zdrowia jabłka są nieocenione: skutecznie walczą z cholesterolem, pomagają zgubić zbędne kilogramy, wspierają układ odpornościowy, poprawiają urodę oraz dbają o nasze zęby:)

Czytaj więcej...

Magicznej nocy we Włocławku

Żyjemy w pięknym mieście, zauroczeni nim postanowiliśmy nadać mu nowy wymiar - magiczny, tajemniczy, bajeczny :) Poniżej wybrane prace uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy podczas zajęć kształtujących kreatywność edytowali cyfrowe zdjęcia Włocławka w programie graficznym. Mamy nadzieję, że się spodoba!

Czytaj więcej...

Święto Pieczonego Ziemniaka w SPP!

W dniu 04. 10. 2019 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka. Mocnym punktem podczas imprezy oczywiście były kulinaria, które przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Jak na święto z ziemniakiem przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Każdy mógł spróbować różnego rodzaju potraw z ziemniaków, był również chleb ze smalcem oraz pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Czytaj więcej...

Zmiksowaliśmy najsłynniejsze obrazy świata! :)

W pierwszych dwóch tygodniach września uczniowie SPP podczas zajęć kształtujących kreatywność zmierzyli się z zadaniem wykonania kolażu, gdzie z pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej „zmiksowali” fragmenty najsłynniejszych malarskich dzieł świata! Być jak Leonardo da Vinci, Paul Klee czy Pablo Picasso? okazało się być bardzo dobrą zabawą z bardzo kreatywnymi wynikami! w postaci prac, które przyozdobiły już naszą salę lekcyjną. 

Czytaj więcej...

Gra edukacyjna "Wyzwania życia"!

Dziś w Szkole Przysposabiającej do Pracy gościliśmy przedstawicieli twórców gry "Wyzwania życia". Jest to propozycja edukacyjnej gry planszowej, w której gracze mają możliwość zdobywania wiedzy związanej z dorosłością człowieka oraz podnoszenia kompetencji społecznych. Gra została stworzona, pod kontrolą ekspercką, na podstawie najnowszej wiedzy naukowej z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychologii klinicznej i seksuologii,

Czytaj więcej...

Etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu na film krótkometrażowy w zakresie profilaktyki uzależnień

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Przysposabiającej do Pracy, Zasadniczej Szkole Zawodowej, Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku realizowany był program profilaktyczny pt „ARS, czyli jak dbać o miłość” w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu tytoniu i innych środków psychoaktywnych. W toku realizacji programu nauczyciele: Katarzyna Bączalska, Marta Kotarska, Magdalena Sadowska wspólnie z szóstką uczniów stanowiących część grupy teatralnej Światłocień:

Czytaj więcej...

Z wizytą w schronisku

W dniu 08.06.2019 r. "Anioł" Zespołu Szkół nr 3 odwiedziły mieszkańców Włocławskiego schroniska dla zwierząt. Wolontariusze pod opieką pań: W. Pliszczyńskiej, J. Jaworskiej i B. Ziółkowskiej wykonali prace porządkowe w schronisku, nakarmili czworonogi i podarowali im zebraną żywność oraz pluszaki. W podziękowaniu za pomoc byłam i nagroda – spacer z pieskiem. Obcowanie ze zwierzętami uczy nas okazywania miłości, wrażliwości na krzywdę innych oraz zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa,

Czytaj więcej...

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia!

Dnia 5 czerwca 2019 r uczniowie SPP wyjechali na wycieczkę do Golubia-Dobrzynia. Uczestnicy wycieczki zwiedzali zamek w Golubiu-Dobrzyniu gotycko-renesansową rezydencję o bardzo ciekawej historii. Przewodnik oprowadził wycieczkowiczów po komnatach i salach zamkowych opowiadając ciekawe historie. Dużą atrakcją okazały się zawody, które zorganizowano po zwiedzaniu: strzelanie z łuku, rzut toporkiem i inne zręcznościowe konkurencje okazały się ciekawą lekcją historii,

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym

Miło nam poinformować, iż uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy Anita Paśko zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Mistrz Grafiki Komputerowej". Tegoroczne zadanie polegało na wykonaniu pracy graficznej na temat "Dbamy o naszą planetę Ziemię". Gratulacje!!! Opiekunem uczennicy była p. Magdalena Psykowska.